Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 34 on Sat Aug 10, 2019 2:42 pm
Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 [Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Uchiha Sasuke
Chūnin
Chūnin
Uchiha Sasuke


Posts : 112


Ninja Profile
Allegiance: Kumogakure
Clan: Uchiha
Rank: Chūnin

[Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan Empty
PostSubject: [Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan   [Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan Icon_minitimeFri May 28, 2010 1:41 am

Kekkei Genkai:Sharingan

Clan:Uchiha

Είδος Kekkei Genkai:-

Περιγραφή Kekkei Genkai:To sharingan είναι μία τεχνική οφθαλμού.. Το Sharingan δεν φαίνεται μόνιμα στα μάτια του χρήστη αλλά ενεργοποιείται κι απενεργοποιείται κατά βούληση. Η ίριδα του ματιού παίρνει χρώμα κόκκινο και περιέχει μικρές κηλίδες σε σχήμα σταγόνας..Μπορεί να «διαβάσει» και αναλύσει οποιαδήποτε τεχνική χρησιμοποιήσει κάποιος άλλος νίντζα, ό,τι είδους και να είναι εκτός βέβαια από άλλα Kekkei Genkai..Δηλαδή μπορεί να αντιγράψει κάθε Ninjutsu και Taijutsu..Στο Taijutsu ο χρήστης μπορεί και βλέπει τον αντίπαλο λίγα εκατοστά πιο μπροστά από ό,τι είναι στην πραγματικότητα.. Δεν μπορεί να πέσει σε Genjutsu,αφού καταλαβαίνει αμέσως ότι κάτι δεν πάει σωστά από τη μη φυσιολογική ροή της chakra..Αντιθέτως μπορεί να εκτελέσει πολύ καλά Genjutsu με αποτέλεσμα να προκαλεί στον αντίπαλο ρίγη φόβου ή στιγμιαία σωματική παράλυση, να παράγει παραισθήσεις ή να αλλοιώνει στιγμιαία την αίσθηση χώρου και χρόνου. Μάλιστα είναι ικανό να παράγει ένα μοναδικό είδος ύπνωσης που περιλαμβάνει επιβολή σκέψεων και πράξεων στον αντίπαλο..


Δυνάμεις Πρώτου Επιπέδου:Έχω το Sharingan..Δεν μπορούν να μου κάνουν Genjutsu,αλλά κάθε φορά που το επιχειρούν χάνω 5 chakra..Ο χρήστης εκτελεί την επίθεση
-suimin: η οποία είναι Genjutsu και προκαλεί παράλυση με αποτέλεσμα ο αντίπαλος να τα χάνει και η τελευταία του επίθεση να μην με φτάνει..Αυτό απαιτεί 15 chakra..

Τέλος μπορώ να κάνω διπλό damage μίας Taijutsu,Ninjutsu, χάνοντας 20 chakra..

[Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan Sharingan3







Δυνάμεις Δευτέρου Επιπέδου:Έχω το Mangekyou Sharingan..Έχω όλα τα στοιχεία του sharingan,..Επίσης έχω τρεις επιπλέον επιθέσεις..
-Tsukuyomi,η οποία είναι μία επίθεση Genjutsu με την οποία αναγκάζω τον αντίπαλο να χτυπήσει τον εαυτό του αντί για εμένα..χάνω 25 chakra
-Amaterasu, μια μαύρη άσβεστη φωτιά που μπορεί να διαπεράσει τα πάντα,χάνοντας ο αντίπαλος 40 ενέργεια και εγώ 30 chakra..
- Susanoo, ένα σκελετό που με προστατεύει από κάθε επίθεση για δύο γύρους,χωρίς εξαιρέσεις..Για να το χρησιμοποιήσω χάνω 50 chakra..
Εάν χρησιμοποιήσω δύο επιθέσεις του Mangekyou Sharingan δεν θα μπορώ την ίδια μέρα να χρησιμοποιήσω το Sharingan και για 2 μέρες Mangekyou Sharingan..



[Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan Mangekyou-Sharingan-Madara-Eternal-kekkei-genkai-7297811-300-300


Last edited by Uchiha Sasuke on Fri May 28, 2010 1:31 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
Naruto
Administrator
Administrator
Naruto


Posts : 106


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Kage

[Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan Empty
PostSubject: Re: [Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan   [Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan Icon_minitimeFri May 28, 2010 11:54 am

Φίλε μου,όλα είναι οκ με την εγγραφή σου,εκτός από αυτό εδώ το μέρος:
Quote :
χω το Sharingan..Μου ανεβάζει +15 στα Taijutsu,Ninjutsu, Genjutsu..Κάθε γύρο που είναι ενεργοποιημένο χάνω 20 chakra..
Θα σου πρότεινα να το αλλάξεις γιατί ούτως ή άλλος τα στατιστικά σου ανεβαίνουν με προπόνηση,οπότε αυτό εδώ δεν έχει κάτι να σου προσφέρει.Εκτός και αν θεωρείς οτι ξεπερνάει ακόμα και το όριο των 45/50 πόντων.Σε αυτήν την περίπτωση όμως δεν μπορώ να τον εγκρίνω.Λοιπόν,κάνε τις διορθώσεις σου,και μόλις τελειώσεις ενημέρωσε με!

Ο Διαχειριστής,
Naruto
Back to top Go down
https://rpg-naruto.rpg-board.net
Uchiha Sasuke
Chūnin
Chūnin
Uchiha Sasuke


Posts : 112


Ninja Profile
Allegiance: Kumogakure
Clan: Uchiha
Rank: Chūnin

[Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan Empty
PostSubject: Re: [Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan   [Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan Icon_minitimeFri May 28, 2010 1:24 pm

είναι εντάξει ; Το άλλαξα λίγο..
Back to top Go down
Naruto
Administrator
Administrator
Naruto


Posts : 106


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Kage

[Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan Empty
PostSubject: Re: [Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan   [Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan Icon_minitimeFri May 28, 2010 1:29 pm

Το susano και το amaterasu βάση του anime έχουν πολλά side effects.Απλά το αναφέρω,ούτως η άλλος εμείς δεν πάμε βάση του anime,στο συγκεκριμένο τομέα.Εξήγησε μου εδώ τι εννοείς;
Quote :
Τέλος μπορώ να κάνω διπλό damage μίας Taijutsu,Ninjutsu, χάνοντας 20 chakra..
Οτι διπλασιάζει το damage μιας Taijutsu και μιας Ninjutsu; Η μια απ'τα δύο,ανάλογα με το,τι θα διαλέξεις εσύ στην μάχη;

Επίσης,ανέβασε λίγο το chakra που ξοδεύει το Susano,γιατί σου δίνει μια πολύ καλή ιδιότητα ενώ σου τρώει ελάχιστο chakra.Ανέβασε το τουλάχιστον άλλα 25 chakra.Δηλαδή σύνολο: 50!

Ο Διαχειριστής,
Naruto
Back to top Go down
https://rpg-naruto.rpg-board.net
Uchiha Sasuke
Chūnin
Chūnin
Uchiha Sasuke


Posts : 112


Ninja Profile
Allegiance: Kumogakure
Clan: Uchiha
Rank: Chūnin

[Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan Empty
PostSubject: Re: [Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan   [Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan Icon_minitimeFri May 28, 2010 1:31 pm

μία από τα δύο .. Να τα αλλάξω ;
Back to top Go down
Naruto
Administrator
Administrator
Naruto


Posts : 106


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Kage

[Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan Empty
PostSubject: Re: [Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan   [Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan Icon_minitimeFri May 28, 2010 1:34 pm

Η αίτηση σου έγινε δεκτή.

Όχι,απλά ήθελα να μου το διευκρινήσεις! Αφού άλλαξες και το chakra που ξοδεύει το Susano,είσαι έτοιμος!

Ο Διαχειριστής,
Naruto
Back to top Go down
https://rpg-naruto.rpg-board.net
Sponsored content





[Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan Empty
PostSubject: Re: [Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan   [Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan Icon_minitime

Back to top Go down
 
[Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [Δεκτή]Kekkei Genkai: Vingeran
» Φόρμα Αίτησης Δημιουργίας Kekkei Genkai
» [Δεκτή]Clan: Uchiha
» [Δεκτή]Uchiha Itachi
» [Δεκτή]Dimitris.D.Tzeik

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Πληροφορίες/Εγγραφές :: Εγγραφή Clan/Kekkei Genkai-
Jump to: