Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 34 on Sat Aug 10, 2019 2:42 pm
Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 [Δεκτή]Kekkei Genkai: Vingeran

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Avaton
Chūnin
Chūnin
Avaton


Posts : 100


Ninja Profile
Allegiance: Amegakure
Clan: NPO
Rank: Chūnin

[Δεκτή]Kekkei Genkai: Vingeran Empty
PostSubject: [Δεκτή]Kekkei Genkai: Vingeran   [Δεκτή]Kekkei Genkai: Vingeran Icon_minitimeThu May 27, 2010 5:49 pm

Kekkei Genkai: Vingeran
Clan: NPO
Είδος Kekkei Genkai: -
Περιγραφή Kekkei Genkai: Δίνει την ικανότητα στον κάτοχο του να μετατρέπει το σώμα του σε μεταλλική μαριονέττα.Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να σταματήσει την γύρανση του σώματος του,κάνωντας τον αθάνατο.Οι χρήστες του όταν γίνονται μαριονέττες,απ'την πλάτη τους βγαίνουν άπειρα chakra wires σαν λεπτές κλοστές-πλοκάμια.Με αυτά τα chakra wires μπορούν να ελέγχουν άλλες μαριονέττες τις οποίες δημιουργούν.Επίσης μπορούν να ελέγχουν και άλλους ανθρώπους.Δημιουργούν χιλιάδες chakra wires,τα ενώνουν σε κάποιον άνθρωπο και παίρνουν τον πλήρες έλεγχο του σώματος του(Chakra,Μυαλό,Σώμα).Μπορούν να δημιουργήσουν άπειρα chakra wires και να ελέγχουν πολλές μαριονέττες ταυτόχρονα.Οι χρήστες που το έχουν αναπτύξει σε μεγάλα επίπεδα,μπορούν τα πτώματα αυτών που σκοτώνουν να τα μετατρέπουν σε μαριονέττες,κρατώντας έτσι όλες τις ιδιότητες τους.Ακόμα και τα Kekkei Genkai.

Δυνάμεις Πρώτου Επιπέδου:
Μετατρέπει το σώμα του χρήστη σε μαριονέττα,δίνωντας τον αθανασία.Εμφανισιακά όταν δεν είναι στην μάχη δεν αλλάζει κάτι.Όταν είναι σε μάχη όμως γίνεται ολόκληρο το σώμα μεταλλικό.Όπως είναι τα χέρια μου στην φωτογραφία του χαρακτήρα μου.Κάτι άλλο που προσφέρει είναι την χρήση των Chakra Wires τα οποία δημιουργούνται απ'την πλάτη.

Η δύναμη που προσφέρει το Kekkei Genkai στη μάχη στο πρώτο επίπεδο είναι: Ελέγχοντας τον αντίπαλο μέσω των Chakra Wires δίνει την δινατότητα να κάνω εγώ μια κίνηση του στη μάχη.Μπορώ ακόμα και να μην κάνω τίποτα,και αυτός να χάσει απλά τον γύρο του.
Η ιδιότητα αυτή λέγεται Puppet Performance: Human Body Control και ξοδεύει 35 Chakra.

Η άλλη ιδιότητα είναι να δημιουργήσω μια μαριονέττα στη μάχη.Η οποία έχει 50 HP και το χτύπημα της κάνει 10 Damage.Σε μια μάχη μπορώ να χρησιμοποιήσω μια απ'τις δύο ιδιότητες και μια φορά μόνο.

Δυνάμεις Δευτέρου Επιπέδου:
Το δεύτερο επίπεδο του Kekkei Genkai προσφέρει στον χρήστη όλη την τέχνη των puppetry techinues.Με τα μάτια του ο χρήστης μπορεί να αναλύει όλο τον μηχανισμό του σώματος.Έτσι μπορεί να δημιουργεί μαριονέττες σε ελάχιστο χρόνο,με πολλαπλές ιδιότητες.Αφού σκοτώσει ο χρήστης κάποιον αντίπαλο τότε εκατομύρια chakra wires συνδέονται με το σώμα του και τον μετρέπουν σε μαριονέτα.Στην συνέχεια η μαριονέττα γίνεται μια μικρή "μπίλια" με χαραγμένο το όνομα του θύματος,πάνω σε αυτές.Η μπίλια αυτή κρατάει όλες τις ιδιότητες και τα Kekkei Genkai του θύματος,που είχε πριν πεθάνει.Στην συνέχεια αυτή η μπίλια μπένει στο σώμα του χρήστη.Όταν θελήσει να επικληθεί την μαριονέττα,αυτή η μπίλια παίρνει την θέση ενός απ'τα μάτια του χρήστη και μένει εκεί για όση ώρα θα χρησιμοποιεί την μαριονέττα.Όλοι οι άνθρωποι έχουν δύο μάτια άρα μπορεί να επικληθεί το μέγιστο μέχρι δύο μαριονέττες ανθρώπων.

Η δύναμη που μου προσφέρει το Kekkei Genkai στη μάχη στο δεύτερο επίπεδο είναι:
Το σώμα μου γίνεται πλήρης μαριονέττα και τα χτυπήματα από Taijutsu δεν επιδρούν πάνω μου γιατί όταν με χτυπάνε διαλύομαι σε κομμάτια τα οποία και ξαναενώνοται.Αυτή η τεχνική λέγεται Puppet Fortress και για όσο την κρατάω ανοιχτή στη μάχη,ξοδεύει 10 Chakra τον γύρο.
Back to top Go down
Naruto
Administrator
Administrator
Naruto


Posts : 106


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Kage

[Δεκτή]Kekkei Genkai: Vingeran Empty
PostSubject: Re: [Δεκτή]Kekkei Genkai: Vingeran   [Δεκτή]Kekkei Genkai: Vingeran Icon_minitimeThu May 27, 2010 8:49 pm

Η αίτηση σου έγινε δεκτή.

Όλα τα μελλοντικά μέλη της Clan σου θα έχουν το Vingeran ως Kekkei Genkai.
Back to top Go down
https://rpg-naruto.rpg-board.net
 
[Δεκτή]Kekkei Genkai: Vingeran
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» [Δεκτή]Kekkei Genkai: Sharingan
» Φόρμα Αίτησης Δημιουργίας Kekkei Genkai
» [Δεκτή]Clan: New Planet Order
» [Δεκτή]Parinho the PuppetMaster
» [Δεκτή]Kenji Saito

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Πληροφορίες/Εγγραφές :: Εγγραφή Clan/Kekkei Genkai-
Jump to: