Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 34 on Sat Aug 10, 2019 2:42 pm
Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu]

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu] Empty
PostSubject: Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu]   Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu] Icon_minitimeThu May 27, 2010 6:05 pm

Όταν η προπόνηση άρχισε ο πατέρας μου μου είπε να συγκεντρώσω το Chakra μου στα πόδια μου. Εγώ προσπάθησα πολλαπλές φορές και νόμιζα ότι το πέτυχα. Ύστερα από αυτό μου είπε να τρέξω σε όλο το μήκος του δωματίου πολλαπλές φορές κρατώντας το Chakra που συγκέντρωσα στα πόδια μου χωρίς να χαθεί.
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu] Empty
PostSubject: Re: Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu]   Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu] Icon_minitimeThu May 27, 2010 6:08 pm

Ήταν ενοχλητικό αλλά έπρεπε να το κάνω. Έτρεχα περίπου μία ώρα κατά μήκος του τεράστειου δωματίου. Όμως όταν έκανα και τον τελευταίο γύρο τότε ο πατέρας μου μου πέταξε μερικά kunai τα οποία τα απέφυγα.
-Εε γιατί τα πέταξες? Είναι επικίνδυνο ξέρεις.
-Δεν συγκεντρώθηκες στο Chakra στα πόδια σου. Έχει ήδη φύγει όλο εδώ και ώρα. Ξανακάντο!

Ξανάρχισα το τρέξιμο για άλλη μία ώρα αυτή τη φορά μένοντας συγκεντρωμένος στο Chakra των ποδιών μου.
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu] Empty
PostSubject: Re: Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu]   Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu] Icon_minitimeThu May 27, 2010 6:11 pm

Η ώρα πέρασε χωρίς να το καταλάβω λόγω της βαθιάς συγκέντρωσης που είχα. Κατάλαβα ότι έτρεχα επί ώρες γιατί πρόσεξα ότι η αναπνοή μου ήταν τεράστεια και με δυσκολία έπερνα το απαραίτητο οξυγόνο που χρειαζόμουν. Σταμάτησα και πρόσεξα ότι το Chakra δεν είχε φύγει καθόλου. Κοίταξα τον πατέρα μου και μετά εκείνος μου έδειξε τον τοίχο του δωματίου.
-Προσπάθησε να περπατήσεις στον τοίχο κάθετα.
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu] Empty
PostSubject: Re: Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu]   Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu] Icon_minitimeThu May 27, 2010 6:14 pm

Όλη γενικά η προπόνηση αφορούσε το Chakra και η προηγούμενη τα Hand Seals. Κάτι μάλλον ήθελε να μου δείξει ο πατέρας μου αλλά δεν είμουν έτοιμος για αυτό. Εγώ τον εμπιστεύθηκα και έκανα ότι μου είπε. Έτρεξα προς τον τοίχο καθώς συγκέντρωνα και το Chakra στα πόδια μου για να το ανανεώσω. Πάτησα στον τοίχο και τα πόδια μου κόλλησαν εκεί. Στο 5ο περίπου βήμα έπεσα κάτω όμως.
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu] Empty
PostSubject: Re: Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu]   Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu] Icon_minitimeThu May 27, 2010 6:16 pm

-Μην ανησυχείς και αυτό μέσα στο πρόγραμμα είναι. Όταν είσουν Genin δεν είχες εκπαιδευτεί καλά στον έλεγχο Chakra και δεν είσουν έτοιμος για αυτό. Ξαναπροσπάθησε!
Εγώ τον ξανάκουσα και συνέχισα την προσπάθεια για να περπατήσω κανονικά πάνω στον τοίχο. Τις επόμενες φορές έκανα πολλαπλά βήματα πάνω του και λίγες φορές έπεφτα κάτω. Ο πατέρας μου ήταν ενθουσιασμένος αλλά το όλο θέμα ήταν ενοχλητικό. Αυτή η προπόνηση διήρκησε 4 μέρες οι οποίες πέρασαν πολύ γρήγορα.

Τέλος Προπόνησης!
Back to top Go down
Naruto
Administrator
Administrator
Naruto


Posts : 106


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Kage

Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu] Empty
PostSubject: Re: Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu]   Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu] Icon_minitimeThu May 27, 2010 6:38 pm

Συμπλήρωσες επιτυχώς πέντε δημοσιεύσεις των,τουλάχιστον,τριών γραμμών.
Εκπαιδεύτηκες στον τομέα Ninjutsu.
Αποτέλεσμα: +5 Ninjutsu
Τέλος εκπαίδευσης.
Back to top Go down
https://rpg-naruto.rpg-board.net
Sponsored content





Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu] Empty
PostSubject: Re: Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu]   Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu] Icon_minitime

Back to top Go down
 
Mastery Of Ninjutsu, Part 2 [Ninjutsu]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Mastery Of Ninjutsu, Part 3 [Ninjutsu]
» Mastery Of Ninjutsu, Part 1 [Ninjutsu]
» Sasuke-Ninjutsu,Part 1 [Ninjutsu]
» Training Ninjutsu,Part 2[Ninjutsu]
» Sasuke-Ninjutsu,Part 2 [Ninjutsu]

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Training :: Εκπαίδευση Shinobi-
Jump to: