Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 34 on Sat Aug 10, 2019 2:42 pm
Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 Jutsu Training: Ōkashō

Go down 
AuthorMessage
dimitris.D. tzeik
Chūnin
Chūnin
dimitris.D. tzeik


Posts : 31


Ninja Profile
Allegiance: Iwagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Jutsu Training: Ōkashō Empty
PostSubject: Jutsu Training: Ōkashō   Jutsu Training: Ōkashō Icon_minitimeSun Jun 06, 2010 5:01 pm

-Πρώτα θέλω να συγκεντρώσεις το chara σου χέρια σου.
Κλίνω τα μάτια και ξεκινάω την αυτοσυγκέντρωση. Νιώθω το chakra μου να μαζέυετε στα χέρια μου. Μετά από λίγα δευτερόλεπτα καταφέρνω να συγκεντρώσω ένα μεγάλο ποσοστό chakra στα δύο μου χέρια.
-Πολύ καλά μικρέ. Προσπάθησε να το αυξήσεις για να γίνει η επίθεση σου ποιό δυνατή.
-Θα προσπαθήσω. Δεν είναι και πολύ εύκολο....

Ξεκινάω να συγκεντρώνω περισσότερο chakra στα δύο μου χέρια....
Back to top Go down
dimitris.D. tzeik
Chūnin
Chūnin
dimitris.D. tzeik


Posts : 31


Ninja Profile
Allegiance: Iwagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Jutsu Training: Ōkashō Empty
PostSubject: Re: Jutsu Training: Ōkashō   Jutsu Training: Ōkashō Icon_minitimeSun Jun 06, 2010 7:00 pm

-Τα πάς πολύ καλά dimitri. Τώρα θέλω να συγκεντρώσεις το chakra σου σε ένα χέρι. Με όποιο σε βολεύει. Απ'ότι είδα με το δεξί σου αρέσει να βαράς περισσότερο. Σωστά?
-Ναι. Οπότε πρέπει με λίγα λόγια να συγκεντρώσω chakra στο δεξί μου χέρι?
-Ναι. Όσο ποιό πολύ μπορείς.

Ξεκινάω να συγκεντρώνω chakra μόνο στο δεξί μου χέρι. Περνάνε λίγα λεπτά. Έχω γίνει πολύ καλός στον έλενχο και στην συγκέντρωση chakra. Ιδικά στα πόδια και στα χέρια. Τελικά τα καταφέρνω και συγκεντρώνω πολύ chakra στο δεξί μου χέρι.
-Πολύ καλή δουλεία dimitri. Τώρα θέλω να μεταφέρεις το chakra από το δεξί σου χέρι στην παλάμη σου.
-Χμ....Θα προσπαθήσω.

Και ξεκινάω την μεταφορά chakra από το δεξί μου χέρι στην δεξιά μου παλάμη.....
Back to top Go down
dimitris.D. tzeik
Chūnin
Chūnin
dimitris.D. tzeik


Posts : 31


Ninja Profile
Allegiance: Iwagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Jutsu Training: Ōkashō Empty
PostSubject: Re: Jutsu Training: Ōkashō   Jutsu Training: Ōkashō Icon_minitimeMon Jun 07, 2010 2:04 pm

Μου πήρε λίγα λεπτά αλλά τελικά το κατάφερα. Μετέφερα πολύ chakra στην δεξιά μου παλάμη.
-Πολύ καλά dimitri. Τελικά μαθαίνεις πολύ γρήγορα.
-Ευχαριστώ δάσκαλε. Τώρα τι πρέπει να κάνω?
-Συγκεντρώσου απόλυτα. Μην σκέφτεσαι άσχετα πράγματα. Όπως θα ξέρεις η σκέψη παίζει μεγάλο ρόλο στην δύναμη και της ψυχής και του σώματος. Ιδικά εάν σκέφτεσαι κάτι που σε ενκευρήζει. Προσπάθησε να σκεφτείς κάτι που σου την δίνει. Κάτι που σε κάνει τελείος έξαλλο και οργισμένο. Ταυτόχρονα πρέπει να ελένχεις και το chakra σου. Θέλω να προσπαθήσεις να κάνεις ότι σου είπα μέχρι τώρα.
-Οκ. Θα προσπαθήσω. Θα σκέφτομαι την εκδήκηση που θέλω να πάρω. Ελπίζω να βοηθήσει....
Back to top Go down
dimitris.D. tzeik
Chūnin
Chūnin
dimitris.D. tzeik


Posts : 31


Ninja Profile
Allegiance: Iwagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Jutsu Training: Ōkashō Empty
PostSubject: Re: Jutsu Training: Ōkashō   Jutsu Training: Ōkashō Icon_minitimeMon Jun 07, 2010 7:42 pm

Κλείνω τα μάτια και σκέφτομαι την εκδίκηση που κυνηγάω. Σκέφτομαι αυτούς τους Ninja που σκότωσαν τον πατέρα μου. Δεν θα τους αφήσω έτσι. Μαζεύω αρκετό chakra στην παλάμη μου.
-Ok, μάζεψα αρκετό chakra δάσκαλε?
-Μια χαρά είναι. Τώρα θέλω να απελευθερώσεις όλη την ενέργεια, την δύναμη και το chakra που μάζεψες σε μία επίθεση με την παλάμη σου φυσικά, επάνω σε έναν βράχο. Μπορείς να το κάνεις?
-Εύκολα. Κανένα απολύτως πρόβλημα.

Στέκομαι κοντά σε έναν βράχο. Παίρνω μία βαθιά αναπνοή και απελευθερώνω όλη μου την ενέργεια. Βαράω τον βράχο με την παλάμη. Ένα οστικό κύμα βγαίνει και κάνει κομμάτια τον βράχο. Οι πέτρες πετάγονται μακρυά......
Back to top Go down
Sponsored content





Jutsu Training: Ōkashō Empty
PostSubject: Re: Jutsu Training: Ōkashō   Jutsu Training: Ōkashō Icon_minitime

Back to top Go down
 
Jutsu Training: Ōkashō
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Λίστα Jutsu
» Katon: Gōkakyū no Jutsu
» Puppet Style Ninjusu Training,Part 1 [Ninjutsu]
» Puppet Style Taijutsu Training,Part 1 [Taijusu]
» Light Beam Jutsu

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Training :: Εκπαίδευση Jutsu-
Jump to: