Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 34 on Sat Aug 10, 2019 2:42 pm
Σύνδεσμοι
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum
free forum

 

 Καλώς ορίσατε

Go down 
+12
Rasen_Shurik3n
Comicfan
the-goblin
Uzumaki Naruto
Uchiha Itachi
Gaara
Somnius
darkphoenix
Uchiha Sasuke
Shikamaru Nara
Christaras
Avaton
16 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Avaton
Chūnin
Chūnin
Avaton


Posts : 100


Ninja Profile
Allegiance: Amegakure
Clan: NPO
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeMon May 24, 2010 3:29 pm

Σε αυτό το τοπικ μπορεί το κάθε νέο μέλος να μας λέει 2-3 πράγματα για τον εαυτό του.

Λοιπόν,ξεκινάω εγώ...
Όλοι με φωνάζουν avaton ακόμα και real life.
Μ'αρέσουν πολύ τα anime,τα manga,η φυσική και είμαι φανατικός του True Blood. Very Happy


Last edited by Avaton on Tue May 25, 2010 11:22 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Christaras
Chūnin
Chūnin
Christaras


Posts : 7


Ninja Profile
Allegiance:
Clan:
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeMon May 24, 2010 3:45 pm

Γεια και απο μενα! Ειμαι ο Χρηστος και μου αρεσουν τα anime (και ορισμενα κατουνς)! Ta anime που μου αρεσουν περισσοτερο ειναι φυσικα τα digimon,τo Fairy Tail, το dragon ball και πολλα αλλα...! Επεισης μου αρεσουν τα manga και τα κομιξ γενικοτερα!

Επεισης συχενομαι τα μαθηματικα και την φυσικη xD και μου αρεσει η ιστορια και τα αρχαια!
Back to top Go down
Shikamaru Nara
Chūnin
Chūnin
Shikamaru Nara


Posts : 88


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeMon May 24, 2010 3:56 pm

Κώστας εδώ! Τα anime είναι το αγαπημένο μου hobby μετά το ποδόσφαιρο και γενικά σχεδόν όλα τα αθλήματα. Τα αγαπημένα μου anime είναι τα εξής παρ'όλο που δεν έχω βάλει στην λίστα όλα όσα έχω δει...

  1. Bleach
  2. One Piece
  3. Hitman Reborn
  4. Fairy Tail
  5. Naruto

Από μαθήματα μου αρέσουν τα Μαθηματικά, Βιολογία και φυσικά η Γυμναστική...
Καλώς ορίσατε Icon_biggrin
Back to top Go down
Avaton
Chūnin
Chūnin
Avaton


Posts : 100


Ninja Profile
Allegiance: Amegakure
Clan: NPO
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeMon May 24, 2010 5:34 pm

Καλώς ορίσατε λοιπόν παιδιά.Όσο για τα αρχαία και την ιστορία τα μισώ.
για τα μαθηματικά έχω να πω,πως είναι το αναγκαίο εργαλείο σε όλες τις επιστήμες.Και για την βιολογιά οτι είναι καλή επιστήμη αλλά δεν μου τεριάζει.
Back to top Go down
Uchiha Sasuke
Chūnin
Chūnin
Uchiha Sasuke


Posts : 112


Ninja Profile
Allegiance: Kumogakure
Clan: Uchiha
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeMon May 24, 2010 8:50 pm

Γεια.. Με λένε Δημήτρη, μου αρέσουν τα μαθηματικά και η φυσική και δεν αντέχω με τίποτα όλα τα θεωρητικά.. Από manga μου αρέσουν τα naruto,monster,one piece και άλλα..
Back to top Go down
Avaton
Chūnin
Chūnin
Avaton


Posts : 100


Ninja Profile
Allegiance: Amegakure
Clan: NPO
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeMon May 24, 2010 8:52 pm

Καλώς ήρθες Δημήτρη! Αν συναντηθούμε ποτέ να προσέχεις γιατί οι Uchihas είναι εχθρή μου! Razz
Back to top Go down
Uchiha Sasuke
Chūnin
Chūnin
Uchiha Sasuke


Posts : 112


Ninja Profile
Allegiance: Kumogakure
Clan: Uchiha
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeMon May 24, 2010 10:55 pm

θα το έχω υπόψιν μου...
Back to top Go down
darkphoenix
Chūnin
Chūnin



Posts : 5


Ninja Profile
Allegiance:
Clan:
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeTue May 25, 2010 2:58 am

Χαιρετώ σας, ειμαι ο darkphoenix κατά κόσμον Διονύσης ^_^

Ασχολούμαι με τα ανιμάκια εδω και 3 περίπου χρόνια, μάνγκα ομολογω πως δε διαβάζω εκτος απο τα 3 μεγάλα (Naruto, One Piece, Bleach) και συνεχίζω (που είχα παρατήσει το καλοκαιρι) το Tenjou Tenge

Άλλες ονλάιν ενοσχολήσεις ειναι το fansubbing (και κάπου εδω επιβάλλεται να κανω την διαφημισουλα μου μιας κι εχουμε affiliate xD) και ασχολουμαι με διάφορα πρότζεκτς της ομάδα μου που ειναι η Animearth Fansubs Smile .

Χάρηκα!
Back to top Go down
http://www.animearth.com/
Avaton
Chūnin
Chūnin
Avaton


Posts : 100


Ninja Profile
Allegiance: Amegakure
Clan: NPO
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeTue May 25, 2010 9:27 am

Αξίζει να βγω offtopic τότε και να πω σε όλους να τρέξουν να κατεβάσουν το durarara και το rainbow απ'την animearth.Είναι καταπληκτικές σειρές! Twisted Evil
Back to top Go down
Somnius
Chūnin
Chūnin
Somnius


Posts : 15


Ninja Profile
Allegiance:
Clan:
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeTue May 25, 2010 10:56 am

Καλημερα στην κοινότητα..

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω που κάνατε όλο αυτό τον κόπο για το Naruto RPG, είμαι φανατικός παίκτης RPG (table tops/Live Action) εδώ και αιώνες και έχω παίξει τα πάντα με κέντρο τα προϊόντα της Whitewolf (Vampire/Mage/etc.)

Δεν σχολιάζω για πόσο Anime/Manga Fan είμαι, είναι πλέον κοινό κάψιμο!

Πάω να διαβάσω ότι έχετε γράψει αμέσως τώρα στο forum και εύχομαι να τα βρω εύκολα!

Υ.Γ. υπάρχει το rule book σε pdf?

Καλά sessions!
Back to top Go down
http://hellasproject.com
Avaton
Chūnin
Chūnin
Avaton


Posts : 100


Ninja Profile
Allegiance: Amegakure
Clan: NPO
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeTue May 25, 2010 11:01 am

Somnius wrote:
Καλημερα στην κοινότητα..

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω που κάνατε όλο αυτό τον κόπο για το Naruto RPG, είμαι φανατικός παίκτης RPG (table tops/Live Action) εδώ και αιώνες και έχω παίξει τα πάντα με κέντρο τα προϊόντα της Whitewolf (Vampire/Mage/etc.)

Δεν σχολιάζω για πόσο Anime/Manga Fan είμαι, είναι πλέον κοινό κάψιμο!

Πάω να διαβάσω ότι έχετε γράψει αμέσως τώρα στο forum και εύχομαι να τα βρω εύκολα!

Υ.Γ. υπάρχει το rule book σε pdf?

Καλά sessions!

Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια φίλε μου.Και καλώς ήρθες στην παρέα μας.Δυστυχώς οι κανόνες δεν υπάρχουν σε pdf.Μπορείς να τους διαβάσεις μόνο on-line εδώ https://rpg-naruto.rpg-board.net/-f4/-t2.htm .Αλλά αφού το ανέφερες θα ασχοληθώ και θα το φτιάξω σε pdf σύντομα! Επίσης με μεγάλη μας χαρά περιμένουμε να ακούσουμε τις ιδέες και τα παράπονά σας εδώ https://rpg-naruto.rpg-board.net/-f38/ .
Back to top Go down
Somnius
Chūnin
Chūnin
Somnius


Posts : 15


Ninja Profile
Allegiance:
Clan:
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeTue May 25, 2010 11:03 am

Ωραιος και γρήγορος φίλε Avaton,

κοίτα βλέπω δεν έχετε θέμα με τους κανόνες και την μορφοποίησή τους, απλά να έχετε τον νού σας (δεν ξέρω αν είναι δικό σας σύστημα ή από κάποιο μίγμα άλλων) για PowerGamers που ψάχνουν exploits και κάνουν τα δικά τους bending τους κανόνες!

Είμαι τώρα στο παράδειγμα και κοιτάω τι γίνεται, θέλω να δω πως μοιράζεται το damage και τα turns!

...για να δούμε...
Back to top Go down
http://hellasproject.com
Avaton
Chūnin
Chūnin
Avaton


Posts : 100


Ninja Profile
Allegiance: Amegakure
Clan: NPO
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeTue May 25, 2010 11:14 am

Somnius wrote:
Ωραιος και γρήγορος φίλε Avaton,

κοίτα βλέπω δεν έχετε θέμα με τους κανόνες και την μορφοποίησή τους, απλά να έχετε τον νού σας (δεν ξέρω αν είναι δικό σας σύστημα ή από κάποιο μίγμα άλλων) για PowerGamers που ψάχνουν exploits και κάνουν τα δικά τους bending τους κανόνες!

Είμαι τώρα στο παράδειγμα και κοιτάω τι γίνεται, θέλω να δω πως μοιράζεται το damage και τα turns!

...για να δούμε...

Ναι φίλε μου έχεις δίκιο.Exploits πιστεύω πως δεν είναι εύκολο να βρει κάποιος.Αλλά όπως και να έχει,οι διαχειριστές θα επιτηρούν σε καθημερινή βάση την ροή του παιχνιδιού.
Back to top Go down
Somnius
Chūnin
Chūnin
Somnius


Posts : 15


Ninja Profile
Allegiance:
Clan:
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeTue May 25, 2010 11:15 am

Υπαρχει περίπτωση να το παίξουμε εκτός online και TableTop? (P&P καθαρό?)
Back to top Go down
http://hellasproject.com
Avaton
Chūnin
Chūnin
Avaton


Posts : 100


Ninja Profile
Allegiance: Amegakure
Clan: NPO
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeTue May 25, 2010 11:20 am

Somnius wrote:
Υπαρχει περίπτωση να το παίξουμε εκτός online και TableTop? (P&P καθαρό?)
Προς το παρόν δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση!
Λοιπόν,πως σου φαίνονται οι μάχες;
Back to top Go down
Somnius
Chūnin
Chūnin
Somnius


Posts : 15


Ninja Profile
Allegiance:
Clan:
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeTue May 25, 2010 11:23 am

Δυσκολες στην διατύπωση... εύχομαι να είναι αρκετά δυνατό το role play και να μην έχουμε τόσες πολλές, ξέρω ότι ακούγεται κάπως αυτό που λέω γιατί όλα τα jutsu κλπ, για τις μάχες μαθαίνονται, αλλά μέχρι να τελειώσε ένα battle έτσι, θα μας πάρει νύχτα..

Μήπως να ενσωματονόταν για τα απλά πράγματα ένα μικρό σύστημα ολοκλήρωσης των μαχών πιο γρήγορα, εκτός κι αν οι παίκτες θέλουν να το τρέξουν κανονικά. Ερωτώ διότι αν είμαστε τώρα group και μέσα σε session να σπάσει το session για να παιχτεί το battle του ενός θα πάρει πόσο 15-20 λεπτά, μπορεί και παραπάνω, οι άλλοι θα περιμένουν.. κλπ κλπ..

Πάνω σε αυτό έχετε κάποιες σκέψεις?
Back to top Go down
http://hellasproject.com
Avaton
Chūnin
Chūnin
Avaton


Posts : 100


Ninja Profile
Allegiance: Amegakure
Clan: NPO
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeTue May 25, 2010 11:30 am

Ο αρχικός μας σκοπός ήταν να κάνουμε τις μάχες όσο πιο ρεαλιστικές σε σχέση με το anime/manga γίνετε.Πιστεύω από αυτήν την άποψη το πετύχαμε.Για τα απλά πράγματα τι εννοείς; Απάντησε εδώ https://rpg-naruto.rpg-board.net/-f24/-t17-15.htm#85 για να μεταφερθεί η συζήτηση στην μαύρη τρύπα.Εδώ είμαστε εκτός θέματος! Wink
Back to top Go down
Gaara
Chūnin
Chūnin
Gaara


Posts : 8


Ninja Profile
Allegiance:
Clan:
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeTue May 25, 2010 12:48 pm

Γεια σας, μόλις έκανα εγγραφή και μου φαίνεται ότι θα
περάσουμε πολύ καλά εδώ. Τα αγαπημένα μου manga/anime είναι:

1) One piece
2)Naruto (shippuuden)
3) Bleach
4)Shaman King
5)Digimon
6) Dragon ball
7) Samurai jack
1.000.000.000.000) Pokemon


Last edited by Gaara on Tue May 25, 2010 1:07 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Avaton
Chūnin
Chūnin
Avaton


Posts : 100


Ninja Profile
Allegiance: Amegakure
Clan: NPO
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeTue May 25, 2010 12:55 pm

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Gaara!
Back to top Go down
Uchiha Itachi
Chūnin
Chūnin
Uchiha Itachi


Posts : 12


Ninja Profile
Allegiance: Kumogakure
Clan: Uchiha
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeSun May 30, 2010 11:09 am

Hello με λένε Άλεξ, hobby,ποδοσφαιρο, ανιμε, manga,top anime:Naruto One piece Bleach death note bakuman(ερχεται) κ.α
Back to top Go down
Avaton
Chūnin
Chūnin
Avaton


Posts : 100


Ninja Profile
Allegiance: Amegakure
Clan: NPO
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeSun May 30, 2010 11:16 am

Καλώς ήρθες,φίλε μου,στην παρέα μας! Ελπίζω να περνάς τέλεια στην σελίδα!
To Bakuman είναι απ'τον ίδιο δημιουργό του Death Note ,ε;
Back to top Go down
Uchiha Itachi
Chūnin
Chūnin
Uchiha Itachi


Posts : 12


Ninja Profile
Allegiance: Kumogakure
Clan: Uchiha
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeSun May 30, 2010 3:13 pm

Avaton wrote:
Καλώς ήρθες,φίλε μου,στην παρέα μας! Ελπίζω να περνάς τέλεια στην σελίδα!
To Bakuman είναι απ'τον ίδιο δημιουργό του Death Note ,ε;
Ναι....έτσι έχω ακούσει τουλάχιστον....
Back to top Go down
Uzumaki Naruto
Chūnin
Chūnin
Uzumaki Naruto


Posts : 7


Ninja Profile
Allegiance: Konohagakure
Clan:
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeWed Aug 04, 2010 9:21 am

Γεια σας παιδιά Κώστας εδώ Razz σχετικά από παιχνίδια RPG σε στυλ όπως αυτό το site έχω παίξει μία φορά XD ευελπιστώ να αρχίσω να μαθαίνω τέτοιου είδος παιχνίδια γιατί όπως και να το κάνουμε είναι ωραία.Αγαπημένα anime είναι Naruto,Bleach,Dragonball και άλλα πολλά
Back to top Go down
the-goblin
Chūnin
Chūnin
the-goblin


Posts : 3


Ninja Profile
Allegiance:
Clan:
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeSun Sep 05, 2010 11:11 pm

γεια ειμαι ο Νικος λατρευω το μπασκετ τα ανιμε και τα μανγκα απο τα αγαπημενα μου ειναι naruto,one piece,bleach,death note επισης μου αρεσουν τα μαθηματικα η φυσικη και η γυμναστικη
Back to top Go down
Uchiha Sasuke
Chūnin
Chūnin
Uchiha Sasuke


Posts : 112


Ninja Profile
Allegiance: Kumogakure
Clan: Uchiha
Rank: Chūnin

Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitimeMon Sep 06, 2010 11:15 am

καλώς ήρθες..σου έχω στείλει μήνυμα..
Back to top Go down
Sponsored content





Καλώς ορίσατε Empty
PostSubject: Re: Καλώς ορίσατε   Καλώς ορίσατε Icon_minitime

Back to top Go down
 
Καλώς ορίσατε
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Administration :: Καλώς ήρθατε-
Jump to: